Chcesz kupić pierwszy samochód a nie posiadasz zniżek na OC ?

Zakup samochodu to dopiero początek długiej listy wydatków związanych z użytkowaniem własnych czterech kółek. Jednym z pierwszych kosztów, z jakim musi zmierzyć się właściciel pojazdu, jest ubezpieczenie. W tej kwestii zwłaszcza młodzi kierowcy powinni spodziewać się sporych kosztów. Sposobem na obniżenie składki mogą być zniżki za bezszkodową jazdę bardziej doświadczonego kierowcy.
Wypracowanie własnych zniżek wymaga czasu. Uzyskanie maksymalnych upustów na ubezpieczenie samochodu jest możliwe po co najmniej 6 latach bezszkodowej jazdy. Za ubezpieczenia płacą więcej m.in. młodzi kierowcy nie mający własnych zniżek, którym firmy ubezpieczeniowe doliczają często zwyżki za wiek (zwykle do 26 roku życia) lub krótki staż za kierownicą (np. posiadający prawo jazdy mniej niż 3 lata).
Popularnym rozwiązaniem pozwalającym zmniejszyć koszty ubezpieczenia auta jest współdzielenie pojazdu z osobą posiadającą już zniżki OC. W tym wypadku końcowa cena ubezpieczenia jest wypadkową zwyżek i zniżek obu właścicieli. Dzięki temu koszty ubezpieczenia są dużo niższe, a początkujący kierowca może nabywać własne ulgi. Jednak jest pewien „haczyk” jeśli któryś z właścicieli spowoduje stłuczkę obydwaj w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego stracą część zniżek.
2017-01-18