Warta- ochrona zniżek OC/AC

 

Dla kogo ochrona zniżek?

O takiej możliwości powinni pomyśleć wszyscy, a zwłaszcza kierowcy, którzy wypracowali bardzo wysokie zniżki za bezszkodowy przebieg posiadanych umów OC i AC. To dobre rozwiązanie również dla młodych kierowców, którzy posiadają prawo jazdy od niedawna i nie zdążyli jeszcze nabyć doświadczenia za kółkiem. Wzrost składki przy wznawianiu umowy po szkodzie może być niemiłym zaskoczeniem. Dlatego warto się przed nim zabezpieczyć. 

Ochrona zniżek w cenie polisy

Ochrona zniżek może być dostępna jako dodatkowo płatna opcja lub opcja uwzględniona już w cenie polisy. Warta oferuje ochronę zniżek w cenie ubezpieczenia OC Komfort i AC Komfort. Można ją również dokupić w wariancie Warta AC Standard. Na czym dokładnie polega ochrona zniżek oferowana przez Wartę?

Zawierając nową umowę OC Komfort z opcją Ochrona Zniżek klient otrzymuje gwarancję, że Warta ustalając składkę za wznowienie, uzna go za bezszkodowego kierowcę, także w sytuacji, gdy spowoduje on kolizję lub wypadek. Wartość takiej szkody nie może jednak przekroczyć 5 000 zł. Jeśli w ciągu roku klientowi nie zdarzy się wypadek lub kolizja i przedłuży umowę z Wartą, otrzyma ochronę zniżek już bez limitu wysokości szkody.

Ochrona zniżek dostępna jest również w ubezpieczeniu AC. Zawierając w Warcie nową umowę AC Komfort z opcją Ochrona Zniżek, klient otrzymuje gwarancję, że przy ustalaniu składki na następny rok będzie traktowany jak bezszkodowy, nawet jeżeli przydarzy mu się jedna szkoda. Nie ma przy tym znaczenia jak duża będzie to szkoda. Jeżeli w ciągu roku nie zdarzy się żadna stłuczka, będzie mógł również skorzystać z tej opcji w kolejnym roku.
 

Pamiętaj!

  • Ochrona zniżek pozwala na nieuwzględnianie szkody przy wyliczaniu składki za polisę na kolejny okres ubezpieczeniowy.
     
  • Ochrona zniżek na ogół dotyczy jednej szkody i nie zadziała w przypadku 2 lub więcej szkód w ciągu okresu ubezpieczenia.
     
  • Ochrona zniżek  „działa” pod warunkiem kontunuowania umowy w danym zakładzie ubezpieczeń.